--
Kui see ei ole kasvatatud, siis on see kaevandatud!
http://mi.ttu.ee/veiko
Kutsume Sind osalema elurikkuse teemale keskendunud TalveAkadeemia 2011 teaduskonverentsile. Konverents toimub 4.-6. märtsil 2011 Pühajärve Puhkekeskuses.
Ootame konverentsile osalema Eesti ülikoolide bakalaureuse-, magistri- ja doktoriõppe üliõpilasi kõikidest valdkondadest.
Konverentsi kõik kolm päeva on täis huvitavaid ettekandeid ja sisukaid arutelusid. Avaesinejana astub üles Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur Olle Hints, kes kõneleb elurikkuse ajaloost, liikide tekkest ja hävimisest. Lisaks esineb sel aastal ka väliskülaline IUCN-ist (Maailma Looduskaitseliit) - Russell Galt - kes räägib sellest, millised on puutepunktid elurikkuse ja inimese vahel. Üles astuvad oma ettekannetega ka TalveAkadeemia 2011 teadusartiklite konkursi finalistid ning kuulutatakse välja ka võitja.
Konverentsi sisu pakub midagi igale maitsele, sest valida on 11 põneva grupitöö vahel. Võimalus on kuulata Fred Jüssiga loodushääli, õppida tundma hõimurahvaid Fenno-Ugria asutuse esindajate juhendamisel või näiteks hoopis analüüsida miks on vaja võtta alasid kaitse alla. Lisaks toimub laupäeva õhtul paneeldiskussioon teemal „Mis on elurikkuse väärtus?“.
Konverentsipäevi jääb aga mõlemal päeval lõpetama meeleolukas õhtuprogramm. Reede õhtul saavad huvilised vaadata Riho Västriku filmi “Reis Leena lätetele” ning laupäeva õhtul saab tantsida Ska Faktori saatel.
Konverentsil osalemiseks on vajalik kirjutada lühike motivatsioonikiri. Kui tunned, et konverentsi sisu on huvitav ja ei taha sellest ilma jääda, siis haara sulepea. Ootame, et Sa kirjutaks, miks soovid osaleda (huvitab kindel esineja, teema on seotud lõputööga jne).
Konverentsil osalemine annab võimaluse kohata huvitavaid inimesi, laiendada silmaringi elurikkuse teemal ning veeta ideederohke nädalavahetus maalilises Lõuna-Eestis.
Registreerimine toimub 14.-18.veebruar!
Rohkem infot programmi ja registreerimise kohta leiab TalveAkadeemia kodulehelt www.talveakadeemia.ee
TalveAkadeemia meeskond
info@talveakadeemia.ee
Selle nädala saate Loodusajakiri esineja KUKU raadios on TTÜ mäeinstituudi doktorant Veiko Karu, kes räägib oma Horisondi artklist kaevandusvee kasutamise kohta soojuspumba soojusallikana ("Vana põlevkivikaevandus on jätkuvalt energiaallikas"), aga veidi ka mäeinstituudist, esmajoones seal mullu avatud mäemuuseumist, ning peatsest järjekordsest Eesti mäekonverentsist, mis seekord on samuti kaevandusvete teemal. Teda küsitleb Toomas Jüriado.
Saade on lindistatud TTÜ Mäeinstituudis, kõneleb instituudi doktorant Veiko Karu, kes on kirjutanud jaanuarikuu Horisonti loo kaevandusvete kasutusest soojuspumpade soojusallikana. Peale selle teema tuleb juttu ka mäeinsituudist, seal asuvast mäemuuseumist ning kevadel toimuvast järjekordsest Eesti mäekonverentsist. Veiko Karu küsitleb Loodusajakirja sõnumitoimetaja Toomas Jüriado.
(Toomas Jüriado)
Loodusajakirja saade KUKU raadios
Saatejuhid Toomas Jüriado
Eesti ei oleks energeetiliselt sõltumatu, kui meil ei oleks põlevkivi. Energiat võime seejuures ammutada isegi suletud põlevkivikaevandustest, kui oskame ära kasutada neisse koguneva vee.
Põlevkivi on Eestis kaevandatud enam kui 90 aastat, selle ajaga on maa alt välja veetud enam kui üks miljard tonni põlevkivi. Lisaks põlevkivile on välja veetud põlevkivikihindi lubjakivikihid - neist on moodustunud aheraine mäed, mis nüüd ilmestavad Ida-Virumaa loodust. Põlevkivivaru ammendumisel kaevandus suletakse ja see täitub aja jooksul veega. Mida selle veega teha?
Tervet artiklit loe ajakirjast või siitsamast 6 kuud pärast ajakirja ilmumist!